آشنایی با انواع وب سایت

آشنایی با انواع وب سایت

در ابتدا بهتر است تعریفی از یک وب سایت داشته باشیم، به اطلاعاتی که به صورت متن، تصویر، ویدئو و یا صوت در کنار هم قرار می گیرند وب سایت گفته می شود.،اطلاعات معمولا در یک صفجه اصلی بر روی یک سرور قرار می گیرند و توسط افراد حقیقی یا حقوقی تولید و نگهداری می شوند و کاربران می توانند به وسیله اینترنت به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند.

آشنایی با انواع وب سایت

آشنایی با انواع وب سایت

ما در این مقاله وب سایتها را براساس روش طراحی و نوع وب سایت تقسیم بندی کرده ایم که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

وب سایتها براساس روش طراحی و نوع وب سایت تقسیم بندی می شوند که براساس طراحی به وب سایتهای استاتیک، داینامیک، پرتال و وب سایت فلش های و از نظر نوع وب سایت به وبلاگ، وب سایت و FTP دسته بندی می شوند.

تقسیم بندی براساس روش طراحی:

ـ استاتیک:

به وب سایتهایی که در طراحی آنها از زبانهای HTML، CSS و جاوا اسکریپت استفاده شده است و فاقد بانک اطلاعاتی می باشد، گفته می شود. هزینه طراحی این وب سایت ها پایین است اما هزینه نگهداری و بروز رسانی آنها بالا است.

ـ داینامیک:

وب سایت هایی هستند که معمولاً با زبانهای برنامه نویسی ASP.net،  PHP و سیستم های مدیریت محتوا تولید شده و محتوای این وب سایت ها توسط صاحبان آنها قابل بروز رسانی و تغییر است.

ـ پرتال:

به وب سایت های بزرگ و داینامیک گفته می شود و معمولاً از چند وب سایت در کنار هم تشکیل شده است. بعنوان مثال پرتال های خبری که شامل بخش های انتشار خبر، عضوگیری، نظر سنجی و … می باشد.

ـ وب سایت های فلش:

این وب سایت ها از جذابیتهای گرافیکی و بصری بسیار بالایی برخوردار هستند، اما سه اشکال عمده دارند:

1. یکی بارگذاری

2. عدم خوانده شدن محتوا توسط موتورهای جستجوگر

3. عدم توانایی در بروز رسانی این وب سایت ها توسط صاحبان آنها

تقسیم بندی بر اساس نوع صفحات وب:

سه نوع دسته بندی کلی در نوع صفحات وب وجود دارد:

1. وبلاگ

2. وب سایت

3. FTP

ـ وبلاگ:

برای انتشار مطالب به وجود آمدند و امکانات رایگان و خوبی در اختیار کاربران خود قرار می دهند و کاربران می توانند مطالب خود را به راحتی در وب انتشار دهند.

وب سایت:

وب سایتها در تقسیم بندی های گوناگون و با اهداف مختلفی طراحی می شوند و اطلاعات را به صورتهای مختلف متن، تصویر، ویدئو و صوت در اختیار کاربران خود قرار می دهند و از یک دامنه و یک فضای میزبانی بر روی سرور تشکیل شده اند.

FTP :

یک پروتکل برای انتقال فایل در فضای اینترنت و اینترانت است و مخفف عبارت File Transfer Protocol به معنی پروتکل انتقال فایل می باشد.

آشنایی با انواع وب سایت

آشنایی با انواع وب سایت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *